FUSSMEDİKAL AYAK BAKIM MERKEZİ 2003 yılında BEYLİKDÜZÜ’ nde paramedikal bir kuruluş olarak Ayak Bakımı ve Ortopedik basış bozuklukları konusunda deneyimli ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.Kuru Sistemde Ayak Bakımı işlemlerini kuru sistemli olarak, ayak suya sokulmadan profesyonel cihazlarla freze tekniği kullanılarak steril ortamlarda yapılmaktadır.

26 kemik,114 bağ ve 20 kastan oluşan, vücudun tüm yükünü taşıyan ayakların bakımı insan sağlığı açısından büyük önem taşır. Gün boyu hareket halinde olan ayakların bakımı kuru sistemde ayak bakımı  ile ilgilenen FUSS MEDİKAL ayak bakım  uzmanlarınca yapılmaktadır. Özellikle diyabetli kişilerde ayaklarda his kaybı görülmesi ve his kaybından dolayı taşınan riskin büyük olması, diyabetik ayaklarda özel podiatri bakımlarının önemini artırmıştır. FUSS MEDİKAL ayak bakım uzmanları diyabetli kişilerin ayak bakımının yanı sıra günlük yaşam temposunda herkesin ihtiyaç duyduğu ayak bakımı üzerine çalışmaktadır.

Günlük hayatın ve sosyal çevrenin beraberinde getirdiği giyim tarzı, belki de en olarak yoğun ayakları etkiliyor. Sert zemin, dar, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabılar, bilinçsiz uygulanan pedikür, yapısal olarak da eğer bir soruna yatkınlık varsa, büyük problemler olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalar ortalama her yüz kişiden 85’inde bir ayak problemi olduğunu gösteriyor. Zaman içinde değişime uğrayan ayaklarda, kemik ve eklem deformasyonları, batık, nasır, siğil, tırnak-deri mantarı ve terlemeye bağlı oluşan çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ancak günümüzde ayaklar, tüm bu olumsuzluklardan FUSS MEDİKAL ayak bakım uzmanları tarafından medikal bakımlar ile korunabiliyor ve oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderilebiliyor.